Taş Duvarlar Yapılırken Boyalar ve Duvar Kağıtları Sökülür mü ?

Taş Duvarlar Yapılırken Boyalar ve Duvar Kağıtları Sökülür mü ?
Taş Duvar Kaplama yapılırken seçilen duvarın yüzeyinde sıvaya kadar bulunan bütün boya, duvar kağıdı gibi materyaller priz yuvaları vs gibi yerlere dokunmadan spatula ile profesyonel ekip arkadaşlarımız tarafından özenle temizlenir. Boyaların temizlenmemesi demek taş kaplamanın boya ile birleşip boya duvardan kopmaya başladığı anda kaplamanın da kopmaya başlayacağı anlamına gelir. Kaplamada kullanılan yapışkan malzemeler sıva ile bütünleşip daha sağlam ve ısı yalıtım edilmiş bir duvar elde ediliyor.

Ne Kadar Sürede Taş Duvar Kaplama Yapılır ?
Taş duvar kaplama, duvarın şekli, yapısı, yüzeyi belirlenmiş ve kaplama seçimi yapılmış ise, hemen hemen işlem 1 günde tamamlanmaktadır. Uzman taş kaplama, duvar ustalarımız tarafından duvar temizlenir. Yapışkan malzemeler duvara uygulandıktan sonra ya teker teker ya da parçalar halinde kaplamalar duvarla bütünleştirilir. Yapışkan hemen donmadığı için parçalar sağlamlık açısından birbirini tutacak şekilde örülür. Kaplanılan duvar arasındaki boşluklara ara tutkal çekilerek. Duvarın temizliği yapılır. 1, 2 gün kuruduktan sonra duvarınız hazır.

Yer Kaplama da Nasıl Taşlar Kullanılır ?
Yer kaplama yapılacak ortam belirlendikten sonra kare kesimli kaplamalarımızdan biri seçilip işe başlanır. Taşların tam kare ya da dikdörtgen seçilmesinin nedeni üzerinde durduğunuzda sizi rahatsız etmemesi gerekir. Tamamen doğal taşlar olduğundan yazları evinizi serinletecektir. Parkelere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sienna, İsola, Arles, Bergamo taşlarından yapılırlar. Tamamlanan yer kaplama size hiç bir zarar vermez. Ortama canlılık sunar.

Taş Duvar Kaplamaları İnsan Sağlığını Nasıl Etkiler ?
Sağlığınızı etkilemez aksine size dinginlik ve canlılık kazandırır. Taş Kaplama yapılan ortamlarda neşeli ve canlı bir ortam oluşur. Yer kaplama, duvar kaplama, taş duvar yapıldıktan sonra temizlik için her türlü maddeyi kullanabilirsiniz. Kaplamaların vücuda zarar verecek yüzeyleri olmaz. Dokunduğunuzda vücudunuzu etkilemek yerine rahatlatacaktır. Kişisel sağlık problemi olan kişiler için kimyasal boyalar yerine daha ferahlatıcı olacaktır.

Kaplama Tuğlaları ve Farkları Nelerdir ?
Taş Duvar Kaplama tuğlası denilince, Slimfix başta olmak üzere Granulbrick, Barok, Terra, Roman taş tuğlaları akla gelir. Slimfix kaplama tuğlaları diğerlerine göre biraz daha büyük kesimli ve düz kenarlı dikdörtgen şeklinde kesilmiştir. Renklerdede aynı olarak yapılır, düz bir görünüm elde edilir,Granulbrick karışık ve yakın renkli, daha serbest kesimli taşlardan oluşur. Barokta Slimfix e göre daha sıkı dikdörtgen ve düz kesimlerden oluşana denilir. Terra ve Roman taşları ise ince kesimli daha farklı görüntü verebilen bir yapıya sahiptir. İnce ve yatay kaplanılırlar.

Taş Duvar KaplamalarınYatay Kaplanılmasının Sebebi Nedir ?
Taş Duvar Kaplamaları denilince, canlanan görüntü yatay ince görünümlü bir ev dekorasyonudur. Genelde bütün taş çeşitleri ve kesimlerin birbirini kavraması amacıyla yatay olarak üst üste konumlandırılıp dayanıklı olması amaçlanır.

Üst üste mozaikleştirilen ince uzun ya da kısa herhangi şekilde birleştirilip, daha sağlam bir taş kaplama elde edilmeye çalışılır, yatay yapılmasının asıl sebebi müşteri memnuniyetinin yanı sıra taş kaplamanın daha uzun yıllar sağlam olarak kalmasını sağlamaktır.

Taş Duvar Kaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir ?
Taş duvar kaplama denildiğinde akla gelen güzel görüntünün yanı sıra müşteri memnuniyeti, yapılan üründen daha önemlidir. Taş kaplama yapımı sırasında, iletişim, müşteri sorunları ve sorularını çözmeye yatkınlığımız memnuniyetimizi destekler. Siz ve bizlerin karşılıklı olarak iletişim halinde çalışmamız, eğlenceli ve güzel bir işi ortaya koyacaktır. Sadece bizim kontrolümüzde ve kimseyle konuşmadan yapılan bir taş kaplama ne kadar güzel olursa olsun tat vermeyecektir.”

Taş Kaplamalar Beğenilmediği Taktirde, Sökülebilir, Değişebilir mi ?
Kaplama, taş duvar yapısı bir dekoratif bir estetik ürünüdür. Evinize, ofisinize, şirketinize can kazandırmak hareketlilik katmak üzere tasarlanır. Herhangi bir durumda yaşanılan sıkıntı ya da tamamen uygulandıktan sonra kafanızda en ufak soru işereti oluşturan taş duvar kaplamaları bize bildirdiğiniz ve görüşmemiz sonucu kaplamanın temizlenmesi gerekiyorsa duvarınız eski haline getirilene kadar çalışılır.

Tamamen temizlenen kaplamalardan hiç bir ücret alınmaz. Böyle bir durumla karşılaşma oranımız 1000 de 1 olabiliyor. Müşterilerimizin bize bildirdiği ve beğenilmeyen malzeme olduğunda o malzemenin piyasası öldürülüp satıştan çekilir. Çok çabuk zamanda binde bir de olsa bozulan ya da tahriş olan duvar kaplamaları da bizim tarafımızdan kontrol edilip yerine yenileri yapılabilir. ”

Doğal Taş Duvar uygulaması yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir?
Uygulama yapılacak zemin yada duvar yüzeyi düzgün olmalıdır. Kullanacağınız alana ve doğal taşa göre uygun ve kaliteli yapıştırıcılar kullanılacaktır. Taşın kesileceği yerler önceden hesaplanmalı, kaplama ve/veya döşeme uygulamasına buna göre başlanmalıdır. Böylece doğal taşlardan verilecek fireler azalmış olur. Profesyonel hocalarımız tarafından yapılır.En çok kullanılan ürünlerimizden traverten patlatma doğal taşlar veya eskitme traverten doğal taşlar duvarlar da kullanılacak taşlar beyaz olduğundan kullanılan kimyasal yapıştırıcı ve ara harçlar kaplama ya da taş duvarın rengine uygun seçilir, Beyaz bir kaplamanın arasında görülen gri harç güzel bir görüntü vermeyeceğinden, taşa uygun renkler seçilmeye dikkat edilir.

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Şirket Reklamları Tarafından Hazırlanmıştır.